ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ: ЧИ МОЖНА ЗБІЛЬШИТИ ВИПЛАТУ ЗА РАХУНОК ПІДВИЩЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Особи, які вже на пенсії, складають значну частину пенсіонерів в Україні. Багато з них продовжують працювати після отримання пенсії, і цього року було проведено перерахунок розміру їхніх пенсій. Тетяна Кириленко у матеріалі “Як змінюється розмір пенсії при подальшій роботі” на ZN.UA розповіла, як впливає збільшення заробітної плати на пенсію пенсіонера, який продовжує працювати.

Якщо після призначення пенсії за віком або інвалідністю особа отримувала вищу заробітну плату протягом більш ніж двох років, ніж було враховано при розрахунку пенсії, їй рекомендується подати заяву на перерахунок.

Оскільки перерахунок проводять раз на два роки, якщо заробіток пенсіонера продовжує зростати, він може знову подати заяву про перерахунок. Однак перерахунок буде проведено не раніше, ніж через два роки після попереднього.

Якщо ж особа вийшла на пенсію з неповним страховим стажем і продовжила працювати, вона може перераховувати пенсію кожні два роки на підставі нового стажу.

Але якщо після виходу на пенсію особа продовжує працювати і набуває стажу, достатнього для призначення повної пенсії, то перерахувати її можна відразу, не чекаючи два роки після останнього перерахунку.

Є ще кілька причин для перерахунку пенсії, таких як подання документів про стаж або заробіток, які не були враховані при розрахунку пенсії, надання доплат і підвищень тощо. Наприклад, це стосується людей, які отримують військові пенсії, пенсії за особливі заслуги, а також почесних звань “заслужений” або “народний”, підвищення за заявкою учасника бойових дій, у разі втрати годувальника тощо.

Загалом для пенсіонерів, які продовжують працювати, перерахунок проводиться з дня їхнього звільнення або припинення діяльності, і про це необхідно повідомити Пенсійний фонд. В Україні існує кілька видів пенсійних виплат, одна з яких – пенсія за вислугу років. Умови її призначення залежать від професій та посад, на яких працювала особа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *