Росія намагається створити образ хамовитого українця – Подоляк

Радник голови Офісу президента України відзначив спроби Росії використовувати ботоферми для створення негативного образу України у світі. Ці штучні агенти намагаються поширити переконання, що українці – це агресивна та злодійкувата нація.

Подоляк наголосив, що такі спроби дискредитації України зустрічаються в кількох випадках, коли Росія намагалася приписати нашій країні різноманітні провини та викликати скандали.

“Механізм – масштабування (штучне роздмухування) будь-яких випадків некоректної поведінки (або злочинів) з боку українських громадян у світі, а якщо таких немає, то навмисна фальсифікація найбільш обурливих історій із поширенням через соціальні мережі”, – зазначив він

Політик приклав приклад “вірусної” новини, яка стала об’єктом поширення російськими пропагандистськими каналами з 14 вересня 2023 року. Ця новина твердила, що українець підпалив центр ДНК у Сполучених Штатах, в той час як насправді подія була пов’язана з росіянином і поляком.

ЗМІ РФ також поширювали інформацію про те, що охоронець президента України Володимира Зеленського брав участь у “п’яному дебоші” під час візиту української делегації до США. Подібні повідомлення з’явилися в мережі 25 вересня. Проте варто зазначити, що всі ці новини є абсолютно недостовірними, але зовні вони намагаються стилізувати під формат відомих медіа та поширюються через російські бот-мережі.

Подоляк відзначив, що основною метою Росії є дискредитація уявлення про те, якою людиною є “українець”. Вони намагаються створити загальний стереотип про українців як невдячних, грубих, злодійкуватих, дитячих та злочинних осіб.

Подоляк підкреслив, що у подібних випадках важливо не реагувати лише на зовнішній вигляд, а обгрунтовано аналізувати, хто є джерелом цих дезінформаційних кампаній. Він закликав громадян бути розсудливими та вибірковими щодо російської пропаганди.

РФ намагається негативно вплинути на Україну у питанні отримання зброї.

Варто відзначити, що в березні Міністерство оборони України повідомило про спроби Російської Федерації підривати репутацію Києва як країни, що отримує зброю. Крім цього, ворожа держава намагалася поширювати недостовірні факти для дезінформації і спроби перешкодити процесу мобілізації в Україні.

У той час Міністерство оборони закликало громадян бути критичними щодо будь-яких інформаційних атак від агресора та не віддаватися впливам, які створює Росія.

“Зброя і люди, що її використовують, – ось те, чого ворог найбільше боїться”, – підкреслювалося в Міністерстві оборони України.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *