Чеські ЗРК вже захищають небо України

У Збройних силах України з’явилися чеські зенітно-ракетні комплекси 2K12M “Куб”, призначені для захисту українського неба. Цю інформацію розмістили в соціальних мережах, показавши ці зенітно-ракетні системи в дії. У травні 2023 року президент Чехії Петро Павел оголосив про надання Україні двох зенітних комплексів “Куб”, включаючи пускові установки, радари та машини забезпечення. Крім того, чеська сторона планувала передати значну кількість ракет для цих зенітних комплексів. Як свідчать фотографії, розміщені в соціальних мережах, чеські ЗРК вже використовуються в Збройних силах України. Кожен комплекс включає чотири пускові установки та дві РЛС 1S91.

Зенітно-ракетні комплекси 2K12M “Куб” з Чехії призначені для захисту українського неба, оскільки російські окупанти часто атакують громадянську інфраструктуру України. Хоча 2K12M “Куб” є застарілими за сучасними стандартами, вони мають численні переваги, зокрема здатність знищувати літаки, гелікоптери і балістичні ракети, що рухаються з високою швидкістю. Максимальна дальність поразки повітряних цілей складає 25 км, а максимальна висота – 8000 м.

Перевантаження ракет із транспортної машини в пускову установку займає 10 хвилин, і ці комплекси здатні вести бойові дії автономно. Армія Чехії планувала видалити 2K12M “Куб” зі свого озброєння та придбати ізраїльські зенітно-ракетні комплекси Spyder. Також чехи планували закупити чотири батареї ЗРК Spyder. Однак інформація про тип ракет, які були передані Україні разом із зенітними комплексами, залишається конфіденційною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *