Польща висловила обговорення можливості, що питання зернового експорту може стати перешкодою для України на шляху до Європейського Союзу.

Згідно з польським міністром сільського господарства Робертом Телусом, Польща вважає, що при нинішніх обставинах Україна не може приєднатися до ЄС через потенційні негативні впливи на польське сільське господарство.

Польща навіть виступила з ініціативою введення безстрокового заборону на імпорт українського зерна і прив’язала цю заборону до можливого вступу України в ЄС. Міністр Телус вказав, що така заборона має діяти, принаймні, до досягнення узгодження всіх сільськогосподарських питань між Євросоюзом та Україною, включаючи питання щодо наміру України вступити в ЄС.

За його словами, Польща вважає, що важливо, щоб зерно було розподілено відповідним чином, і враховувалася продовольча безпека країн, які потребують цього зерна. Міністр Телус також зауважив, що, незважаючи на зберігання високого рівня експорту зерна з України, значна частина цього зерна надходить в Європу, а не направляється в Азію або Африку, як це може бути більш корисним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *