Надурили державу: Понад 60 тисяч українців неправомірно отримали фінансову допомогу

При цьому, близько чотирнадцяти тисяч отримувачів уже повернули кошти.

Всього 60 000 українців отримали неправомірно 6,5 тисяч гривень кожен за програмою “єПідтримка”, як свідчать дані “Опендатабот”, посилаючись на Міністерство економіки. Станом на початок вересня 2023 року понад 4,7 мільйонів українців, які втратили доходи під час війни, отримали кошти в рамках програми “Є-Підтримка”.

Ця програма передбачає надання одноразової грошової допомоги у розмірі 6,5 тисяч гривень громадянам, які постраждали від війни. Всього було виплачено 30,9 мільярда гривень, з яких 390 мільйонів гривень було виплачено неправомірно.

“Сумарно 60 000 українців отримали по 6,5 тисяч гривень без належних підстав. З них близько 14 500 отримувачів, які мають статус бюджетників, вже повернули кошти до державного бюджету”, – йдеться в повідомленні Міністерства економіки.

Міністерство зазначило, що всі ці громадяни є працівниками бюджетних установ, і тому їм не повинні були виплачуватися кошти в рамках програми, оскільки вони отримували повні зарплати з державного бюджету. Грошові кошти, які були повернуті, будуть спрямовані на потреби національної безпеки та оборони.

Гроші з “єПідтримки”Начало формы

Вже з 2021 року держава розпочала виплачувати кошти у рамках програми “Є-Підтримка”, причому початковий розмір допомоги становив 1 тисячу гривень, і відправником цієї допомоги були громадяни, які вакцинувалися від Covid-19.

Після розширення конфлікту та загострення військових дій в Україні програму “Є-Підтримка” поширили на мешканців різних регіонів, які втратили можливість заробляти через війну. Проте прийом заявок на отримання допомоги в розмірі 6,5 тисяч гривень було припинено до кінця березня 2022 року, і після цього держава зосередила зусилля на виплатах за вже поданими заявками.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *